Tedarikçi Denetimi

tedarikçi denetimlerinizi gerçekleştiriyor, raporluyoruz..

Anahtar Kelimeler
tedarikçi denetimi, alt yüklenici denetimi, yerinde denetim, tedarikçi alt yüklenici gözetimi, 3. taraf bağımsız gözetim

Tedarikçi Denetimi

Firmalar, ürün kalitesi ve termini hususunda tedarikçilerine bağımlıdır. Tedarikçilerinden belirlenen süreler içinde istenen kalite normlarında mamul, yarı mamul yada hammadde temin edemeyen bir firmanın belirlediği kalite politikaları çerçevesinde hareket etmesi mümkün değildir. Bu nedenle kurumsal firmaların tedarikçilerini yerinde denetlemesi önem arz etmektedir.

Müşteri memnuniyeti ve ürün kalitesi için, tedarikçi firmaların talepte bulunan firmalar ile benzer yönetim sistemlerine sahip olmaları ve sistemlerine sahip çıkmaları gerekmektedir. Disiplinsiz çalışan tedarikçi firmaların sürekli aynı kalite normlarında hizmet vermeleri mümkün olmadığı için kurumsal kimlik sahibi olan yada olmaya çalışan firmalarında hizmet kalitelerinde sürekliliği sağlamaları mümkün değildir. Bu nedenle tedarikçi firmaların karar verilen kalite/sağlık/güvenlik standartlarına uygun hareket edip etmediklerinin denetlenmesi sureti ile kaliteli hizmet anlayışının devamlılığının sağlanması için önemli bir adım atılacaktır.

Müşteri firma tarafından belirlenen periyotlarda ve kriterlerde gerçekleştirilen denetimler ile elde edilen raporlar, firmaların tedarikçilerini profesyonel şekilde değerlendirmelerini sağlayan, tedarikçilerini istedikleri kriterlere uygun hale getirmelerine yardımcı olan bir hizmet kalemi olarak dikkat çekmektedir. Denetçi kalifikasyonu, denetim kriterleri konusu müşteri firma ile gerçekleştirilen toplantılar esnasında belirlenmekte ve protokol haline getirilmektedir. Denetim yaklaşımı, majör, minör hata tanımları gibi detaylı bilgiler mevzubahis protokoller içinde belirtilmektedir.

Genel denetim prosesi aşağıda görülmektedir.

Online İletişim Formu

Sizlere daha iyi hizmet verebilmemiz için istek, öneri veya şikayetlerinizi online iletişim formu ile iletebilirsiniz.