Gölge Müşteri

gölge müşteri denetimleri ile etkin kontrol..

Anahtar Kelimeler
gölge denetim, bayi denetimi, gölge müşteri denetimi, gizli müşteri denetimi, şube kontrol

Gölge Müşteri | Bayi Denetimi

Kurumsal yapıların, oluşturdukları marka çatısı altında yer alan şube, temsilci, servis gibi birimlerin genel durumları hakkında bilgi sahibi olmaları, belirlenen politikalar çerçevesinde hareket edip etmediklerinden haberdar olmaları önem arz etmektedir. İşte bu noktada gölge denetim hizmeti devreye girmekte, daha önce belirlenen politiklar çerçevesinde hazırlanan kontrol kriterleri bazında alt birimlerin ne durumda olduklarının raporlanması ve merkezlere iletilmesi sureti ile ihtiyaç duyulan bu bilgilere erişim sağlanmaktadır. Özellikle müşteri memnuniyetini önemseyen ve kurumsal politikalarında bundan bahseden kuruluşlar için söz konusu veriler, kurumun başarı grafiğinin geleceği açısında ciddi bir öneme sahiptir.

Gölge müşteri hizmeti, gizli denetimler olarak değerlendirilebilir. Raporlamada dikkate alınan kriterler ana firma tarafından belirlenebileceği gibi, çalışma öncesi gerçekleştirilecek toplantılar esnasında ortaklaşa da karar verilebilmektedir. Oluşturulan raporlar talepler doğrultusunda resim ve video çekimleri gibi materyalleri içerecek şekilde hazırlanabilmektedir. Burada önemli kriter müşterinin talep ve beklentileridir.

Gölge denetimlerin nasıl gerçekleştirileceği, gölge müşteri profili, gölge müşterinin taşıması gereken materyaller faaliyet öncesi gerçekleştirilen toplantılarda belirlenmekte ve protokol haline getirilerek iki tarafında korunması sağlanmaktadır.
 

Online İletişim Formu

Sizlere daha iyi hizmet verebilmemiz için istek, öneri veya şikayetlerinizi online iletişim formu ile iletebilirsiniz.